Metody szycia smyczy reklamowych


Witam wszystkich serdecznie,
chciałem dzisiaj namówić Was do zastanowienia się dlaczego niektórzy producenci mogą sprzedać Wam smycze taniej niż inni.

Dzisiaj metody czyli jakość szycia.

Jeśli kupujecie smycze i rozdajecie je swoim klientom to chyba chcielibyście, aby długo służyły obdarowanym osobom i aby były zadowolone z gadżetu. Niestety nie zawsze tak może być. Bardzo często problemem jest metoda ( co równa się jakości) szycia smyczy. Metody szycia podzieliłem na trzy:

 • – NAJGORSZA
  Polega ona na przeszyciu taśmy pojedynczym szwem. Metoda ta pozwala na uzyskanie najwyższej wydajności szycia taśm, ale przy delikatnym rozchyleniu taśm nad szwem ten potrafi się rozpruwać.
 • – ŚREDNIA
  Jest prawie taka sama jak najgorsza. Jedyną różnicą jest metoda zakończenia wystających nitek. Po uszyciu smyczki na krawędziach pozostają nitki. Jeśli nic z nimi nie zrobimy, otrzymujemy metodę szycia NAJGORSZĄ, ale gdy opalimy nitki na gorąco to nastąpi ich częściowe „scalenie” z taśmą i dzięki temu będzie bardziej wytrzymała na rozpruwanie. Jednak tylko troszkę zwiększa to wytrzymałość na rozpruwanie.
 • – NAJLEPSZA
  Każde ubranie aby było wytrzymałe i długo służyło na szwach jest ryglowane. Na czym to polega? W miejscu rozpoczęcia szycia i zakończenia wykonuje się potrójne przeszycie. Patrząc od początku. Rozpoczynamy przeszycie na odcinku kilku milimetrów, cofamy ścieg w punkt początkowy a następnie szyjemy całą długością taśmy. Na końcu wracamy o kilka milimetrów i ponownie przeszywamy do miejsca końcowego. Dzięki takiej metodzie szycia nawet stercząca na końcu nitka nie jest „złą wróżbą”. Tak uszyta taśma jest do pokonania za pomocą noża lub nożyczek 🙂

Dlaczego niektóre firmy stosują gorsze metody wykończenia smyczy?

 1. cena – ta metoda daje większą wydajność w przeliczeniu na 1 godzinę.
 2. sprzęt – tak można szyć każdą maszyną, nawet tak popularnym niegdyś w Polsce Łucznikiem
 3. chałupnictwo – łącząc punkt 1 i 2 otrzymujemy punkt 3. Ta metoda nie wymaga nakładu w sprzęt i pozwala na stosowanie w usługach chałupniczych. Zgadzając się na takie rozwiązania, firma traci wgląd w jakość wykonania produktu

Najlepsza metoda wymaga maszyn sterowanych cyfrowo. Można je zaprogramować i być pewnym jakości szycia każdej sztuki smyczy. Cena takich maszyn eliminuje jednak możliwość stosowania jej w rozwiązaniach chałupniczych. Takie maszyny są duże, ciężkie i kosztowne.

Nasza firma od 4 lat stosuje najlepsze rozwiązanie do szycia smyczy. Dzięki temu możemy szyć najgrubsze taśmy bez obawy o ich jakość.

Już wkrótce postaram się udostępnić film który będzie prezentował opisane metody szycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.